Nejbližší akce

Info

Žalman v Hitparádě Kolem se toč
V hitparádě na rádiu Proglas soutěží Žalman s písničkou Wabiho Ryvoly Sedmnáct dnů, můžete pro ni hlasovat do pátečního poledne na adrese. Pozor, je potřeba hlasovat pro 3 písničky.

24.6. ŽFK
Jako každým rokem, opět se blíží Žalmanův "domovský festival" Žalmanův folkový Kyjov. Program máte v letáčku. František Linhárek tradičně nabízí fanklubákům slevu na vstupném. Pro členy bude v pokladně vstupenka za 100.-Kč. Jinak v předprodeji vstupenka stojí 150.- Kč a na místě 200.- Kč. Pokud už předem víte, že určitě pojedete, nahlašte se, prosím, na mail. František pro vás vstupenky předchystá. Samozřejmě, pokud se někdo rozhodne na poslední chvíli, také slevu dostane, ale je lepší mít přehled předem. Nezapomeňte si fanklubácké průkazky k předložení v pokladně a přejeme hezký zážitek z festivalu.

ŽFK

4.6.Voda všude, i na festivalech
Aby to nevypadalo, že se nic neděje, ono se děje, jen ne každý podává zprávy.
Proto vítáme jakékoli info od členů i nečlenů o účasti na nějaké akci s našívaší kapelou.
I když touto dobou mnozí mají podstatně horší starosti, než přemýšlet, zda jet na festival, když prší, alespoň drobné bahenní zpravodajství z Muzikantského Heřmánku od zmáčených a zabahněných účastníků.
Na festivalu krom jiných samozřejmě vystupovali i Žalman a Spol. a celé to zvučil nový dvorní zvukař kapely Petr Michal.

Pár opravdu vydatně rozmoklých záběrů napoví, jak bylo a navíc si pozorně prohlédněte poslední 3 fotky, vyhlašujeme soutěž:"Čí jsou to holinky?"
Své tipy pište do diskuse. :-)

Odkaz na fotogalerii

27.3.Festival Folkaliště se opět blíží
Rok uběhl jako voda a 7.-8.června 2013 přivítáme opět v Kalištích u Humpolce oblíbené kapely našeho žánru. Tentokrát sice bez té nejoblíbenější, ale i tak program určitě stojí zato.
Rádi bychom podpořili úsilí kamarádů z Chalupy na Bělici a všichni doufáme, že se opět sejdeme v co největším počtu. I letos budou mít členové fanklubu zvýhodněnou cenu na dvojdenní program festivalu a to 200,-Kč. Co se týká ubytování, převážně se bude spát ve stanech, protože ložnice jsou rezervovány pro účinkující, ale několik málo postelí bude volných i v chalupě a v chatkách, ale za toto ubytování bude vybírán symbolický poplatek 60,- Kč/noc.
Postele budou přednostně vymezeny pro ty, kteří z různých důvodů nemůžou spát pod stanem.

Konkrétní program festivalu je umístěn na stránkách FolKaliště
Způsob objednávání je stejný jako loni, jen formulář pro fanklubáky je letos extra:
1/ Vyplňte prosím přiložený formulář a zašlete na emailovou adresu FolKaliste13@seznam.cz
2/ V odpovědi dostanete číslo konta a variabilní symbol platby
3/ Po připsání platby na naše konto Vám bude zasláno potvrzení, na základě kterého si u vstupu na festival vyzvednete své vstupenky.
Sleva pro členy fanklubu může být uplaněna pouze v předprodeji, na místě se už budou prodávat pouze vstupenky za plnou cenu, tak prosím neváhejte a ozvěte se na uvedený email.

22.4.Festival Folkaliště se opět blíží
Rok uběhl jako voda a 8.-9.června 2012 přivítáme opět v Kalištích u Humpolce oblíbené kapely našeho žánru.
Letos už sice fanklub není pořadatelem, ale to neznamená, že bychom neměli podpořit úsilí kamarádů z Chalupy na Bělici a všichni doufáme, že se opět sejdeme v co největším počtu. I letos budou mít členové fanklubu zvýhodněnou cenu na dvojdenní program festivalu a to 200,-Kč. Co se týká ubytování, převážně se bude spát ve stanech, protože ložnice jsou rezervovány pro účinkující, ale několik málo postelí bude volných i v chalupě a v chatkách, ale za toto ubytování bude vybírán symbolický poplatek 60,- Kč/noc.
Postele budou přednostně vymezeny pro ty, kteří z různých důvodů nemůžou spát pod stanem.

Způsob objednávání, rezervace lístků, jakož i konkrétní program festivalu je umístěn na stránkách FolKaliště
Tam také najdete soutěž o volné vstupenky - trvá do 10.5.
Sleva pro členy fanklubu může být uplaněna pouze v předprodeji, na místě se už budou prodávat pouze vstupenky za plnou cenu, tak prosím neváhejte a ozvěte se na email folkaliste@email.cz nebo pavelnzalmanklub@seznam.cz

17.8. - Žalman v České Televizi - možnost zúčastnit se natáčení
Dostali jsme od České televize zajímavou nabídku. Dne 2.10.2011 (neděle) od 19:00 bude ČT natáčet koncert skupiny Žalman a hosté v Divadle Rokoko a tímto nám, členům fanklubu, nabízí za vstupné 100,- Kč rezervaci vstupenek do prvních řad. Určitě by Pavel přivítal kdyby v prvních řadách viděl své známé.
Co je třeba pro účast udělat? Přihlásit se u Pavla Nováka na telefonu či e-mailu. Do pokladny divadla pak dodáme jmený seznam členů, kteří se budou chtít zůčastnit. Je to výzva hlavně pro pražské členy, ale vítáni určitě budete všichni. Apeluji ještě jednou, kdo se bude chtít zúčastnit , ozvěte se co nejdřív!

Za vedení fanklubu Pavel N

16.7. Ještě něco k FolKališti
Povídání o tom, jak bylo na festivalu, jste si už měli možnost přečíst v sekci srazy, fotky nějaké kolují a nějaké ještě brzy (doufám) dodám a na členské stránce máte ještě ode mne jeden dáreček. Lucy

31.5. Soutěž o lístky
Soutěž na stránkách festivalu byla ukončena. Výherci jsou uvedeni na stránkách a vyrozuměni mailem. Pro ty, co nevyhráli, ještě jedna šance: Další soutěž proběhne 1.6. na stránkách serveru Folktime. Půjde o bleskovku, buďte ve střehu!

25.5. Žalmanuv folkový Kyjov
Přestože se teď nejvíc soustřeďujeme na náš festival FolKaliště, je tady pozvánka i na další akci, abyste si v klidu mohli naplánovat léto:

Žalmanův folkový Kyjov
15.ročník
k Žalmanově pětašedesátce
sobota 30.července 2011

slovem budou provázet Václav Souček a Pepa Štross

Letní kino v Kyjově

18:00 Old Boys Poutníci
18:35 Vítězové Folkového kvítku 2011
19:10 Zdravice zasloužilých matadorů
19:20 Petr Bende & cimbálová muzika GRAJCAR
20:15 Žalman & Hosté
21:10 Nezmaři
22:05 Bokomara & Naďa Urbánková
23:00 Žalman & spol

Pro fanklubáky bude vstupné 120 Kč , takže si nezapomeňte průkazku s sebou!

12.5. Žalman v televizi
Pokud vám uteklo včerejší vysílání pořadu Folk a kolem, máte možnost se podívat ještě 15.5. v 19:30 a noční sovy také v noci ze 16. na 17.5. ve 2:02, vždy vysíláno na ČT2. Anebo si můžete pustit přímo ivysílání. Vystupují Wabi Daněk a Pavel Žalman Lohonka.

1.5. Soutěž a prosba o pomoc
Jak už možná někteří postřehli, vypukla na stránkách festivalu soutěž o volné vstupenky, samozřejmě se můžete také účastnit.

Dále také chceme poprosit o pomoc se stránkami. Pokud je mezi vámi někdo šikovný a ochotný, kdo se nebojí čas od času něco upravit na webu, prosím, přihlašte se nám na fanklubácký mail.

22.4. Veselé Velikonoce
přeje všem fanklubákům LPG - hlavně je přežijte ve zdraví, bez modřin, rýmy z vody a bolení hlavy z vodky :-)

Velikonoční přání

6.4. Předprodej vstupenek
Jak jste již byli informováni mailem, od 1.4. byl zahájen předprodej vstupenek na festival FolKaliště, který je zároveň i srazovou oslavou výročí fanklubu. Objednávejte pomocí formuláře na stránkách festivalu.

31.3. Koncerty a trička
Opět máte na stránce pro členy aktualizovány koncerty. Také si dovolíme nabídnout ještě zbylou zásobu triček, které předsedovi zabírají místo pod postelí :-) Pro ty, kdo netuší, náhledy naleznete zde. V případě zájmu napište na mail požadovanou barvu a velikost (a také náhradní verzi, kdyby požadovaná už nebyla skladem), Pavel se pokusí vám vyhovět.

23.3. Perličky 2010
Konečně máme i perličky z loňského srazu. Omlouvám se za zpoždění, Gábina je dodala už minulý týden, chvíli trvalo, než jsem je zvládla vystavit. Najdete je, jako obvykle, na členské stránce. Kdo nemá heslo, má smůlu :-) Anebo se může o něj přihlásit u mne - Lucy.

15.3. Ubytování v Kališti během festivalu - změna
Jelikož jste dostali všichni info mailem ohledně přihlášek k ubytování v soukromí, doufáme, že kdo chtěl, využil možnosti včas. Momentálně už je plno, takže pro ty, co nechtějí spát ve stanu a ještě si nic nezamluvili, zbývá už jen Penzion Mahler

13.2. Ubytování v Kališti během festivalu
Jak asi všichni už víte, letos se k oslavám 10. výročí založení fanklubu chystá v Kališti 11.6. festival. Jelikož ubytování v chalupě bude přednostně pro kapely, fanklubáci převážně přespí ve stanech. Pro ty, kdo z nějakého důvodu nechtějí nebo nemohou, je tady nabídka na ubytování v soukromí v Kališti. Info jste už obdrželi od Pavla mailem, ale pro jistotu uvádíme mail od Jirky Kutiše i tady:
Ahoj,
přeposílám slíbenou nabídku ubytování v soukromí. Chalupa se nachází cca 100m od kostela v Kališti na samostatné parcele, ubytováni tam budou pouze naši zájemci.
Je jen jeden problém - ony provádí ubytování přes agenturu a slíbil jsem jí, že se maximálně do konce února rozhodneme a pak termín odblokujeme i pro agenturu. Po tomto termínu nemůže tedy zaručit, že bude termín volný - je nutné se rozhodnout co nejdříve. Zájemci ať kontaktují e-mailem přímo p.Kluchovou.
Cena: osoba/noc 250,- Kč, pokud by někdo nechtěl lůžkoviny a vystačil by si s vlastním spacákem, tak 200,-Kč. (Těch 50 Kč dám v čistírně za povlečení z jedné postele)
Rozložení lůžek: přízemí: 1.pokoj - dvě lůžka, 2.pokoj - 1 lůžko, 3.pokoj manželská postel + lůžko
v patře: 1.pokoj je průchozí a jsou tam 3 samostatná lůžka, 2.pokoj - manželská postel + 1 lůžko
V přízemí je kuchyně, obývák, samostatné WC, koupelna s vanou a sprchou.

7.2.2011 Žalman na Countryrádiu
Časopis e-portýr zveřejnil první část videorozhovoru, natočeného v Countryradiu. Prý další díly budou následovat, ale na youtube už je najdete i teď všechny 3 pohromadě:
díl první ( z Portýra)
díl druhý
díl třetí

6.2.2011 Výsledky soutěže
V lednu jste dostali mailem možnost podílet se na tvorbě názvu festiválku, který plánujeme 11.6. k 10. výročí založení fanklubu. Jak už možná víte z diskuse, hlasování dopadlo následovně:
Za fanklub:
1.Bělické folkohraní
2. Folková Bělice
3.Folkové Kaliště

Po přičtení hlasů osazenstva chalupy a provozovatelů vypadají výsledky trochu jinak:
1. FolKaliště
2. Bělické folkohraní
3. Folková Bělice
Takže festiválek se bude nazývat FOLKALIŠTĚ

O víkendu 5.-6.2. na lyžařské akci spřáteleného fanklubu proběhlo losování účastníků ankety brožíma rukama: Dokumentaci aktu pro kontrolu přikládáme. Losovalo se stylově z lyžařské helmy.

Losování

Volňásky na festival vyhrávají:
Tereza Kaděrová
Petr Smeták
Martin Sýkora
Výhercům gratulujeme. Podrobnější info obdrží mailem.

6.1. Novoroční příspěvek
Máme tady pro členy (tj na členské stránce ) malý novoroční dáreček - zejména pro ty, co rádi plánují trošku dopředu.

30.12. PF 2011
Nový rok klepe na dveře, PF vám sice byla poslána poštou, ale i touto cestou přejeme vše nejlepší a spoustu hezkých koncertů a setkání fanklubáků na těchto koncertech i jinde. O tom zatím posledním telčském minisrazu se v brzké době dočtete a dokoukáte (obrazové zpravodajství se zpracovává, kdo chcete přispět do galerie, můžete na mail).

PF2011

25.12. Žalman na ČT1
Na poslední chvíli jsem si všimla, že máme v programu alespoň malou ukázku, 26.12. 0:25 ČT1 vysílá Svou káru táhnem dál, písničkový pořad sice prastarý, ale plný folkových hvězd, včetně Žalmana se spolem. Kdo neusnete, můžete si ho pustit.

2.12. Bilanční trojCD
Trošku to trvalo, ale konečně se nám povedlo domluvit fanklubáckou cenu pro nové bilanční Žalmanovo album Příběhy. Cena bude 300 Kč, objednáme ho hromadně, takže kdo máte zájem, napište na mail do 20.12. své jméno a číslo průkazky. CD bychom pro vás pak vyzvedli pravděpodobně v Telči a následně rozeslali, způsob a termín platby upřesníme. Zároveň prosíme o aktualizaci emailů, opět se jich několik vrátilo jako nedoručitelných.

28.9. Po srazu
Sraz je za námi, přes nepřízeň počasí se vydařil. Reportáž slovní i obrazová se připravuje, fotky od některých lidí se povedlo sesbírat na místě, pokud chce přispět fotem ještě někdo další, posílejte je na mail, budu se snažit o rychlé zpracování.

15.9. Nová diskuse
Jelikož nás poslední dobou zasypávaly spamy a už jsme se jim nestíhali bránit, máme zas diskusi zcela novou. Tedy skoro zcela, hlavní žalmaní stránka ji používá už delší dobu, tudíž se jen přizpůsobujeme trendu :-) Tato diskuse je snad už od autorů dostatečně zabezpečená a věřme, že nějakou dobu nám bude dobře sloužit. Starší příspěvky se, pochopitelně, neztratily, najdete je kliknutím na odkaz v úvodu diskuse - a na těch starších zas kliknutím ještě starší, kdyby to někdo hledal :-) Pište dál ! ;-)

10.9. Sraz fanklubu - poslední výzva!
Opět se sejdeme na tradičním místě Na Bělici v tradiční době - poslední zářijový víkend 24.-26.9.2010. Kdo jste se ještě nepřihlásili, případně vám nepřišla pozvánka, ozvěte se do 15.9.2010, nejlépe na fanklubácký mail nebo Gábině na mobil (uveden v kontaktech). Míst už sice moc není, ale kdo chce, pořád má možnost přijet. Těšíme se na vás.
A ještě doplněk pro všechny: Sbalte si také baterku!

31.7. ŽFK na Proglasu
6.8. v 19:15 na radiu Proglas v pořadu Jak se vám líbí Milan Tesař povede rozhovor s Františkem Linhárkem o festivalu Žalmanův folkový Kyjov, který se koná 14.8. (další info o festivalu viz zpráva z 11.7.)

29.7. Fotky z Folkové růže
Do fotek z koncertů přibylo album Jiřího Essera z koncertu Žalman a Spol na Folkové růži v Jindřichově Hradci 15.7. 2010. Pokud máte i vy fotky, se kterými se chcete podělit s ostatními fanklubáky, rádi je zveřejníme.

20.7. Žalman a Hosté v rozhlase
Pro ty, co ještě neslyšeli nové demo CD 5+1 formace Žalman a hosté, ale i pro ostatní: máte možnost poslechnout si pár ukázek v rámci pořadu Folková jíška Pavlíny Jíšové, který byl vysílán 17.7., najdete ho v archivu. Dále také uvede 3 písničky z alba Milan Tesař v profilové rubrice Třikrát z Proglasu 26.7. ve 14:30.

11.7. ŽFK
Jako každým rokem, opět se blíží festival Žalmanův folkový Kyjov. Letošní ročník je věnován 40. výročí Poutníků, koná se 14.8., celý program máte v letáčku. František Linhárek tradičně nabízí fanklubákům slevu na vstupném. Pro členy bude v pokladně vstupenka za 120.-Kč. Jinak v předprodeji vstupenka stojí 150.- Kč a na místě 180.- Kč. Pokud už předem víte, že určitě pojedete, nahlašte se, prosím, na mail. František pro vás vstupenky předchystá. Samozřejmě, pokud se někdo rozhodne na poslední chvíli, také slevu dostane, ale je lepší mít přehled předem. Nezapomeňte si fanklubácké průkazky k předložení v pokladně a přejeme hezký zážitek z festivalu.

ŽFK

10.5. Stránky už zase OK!
Příčina nefungující diskuse (a nejen diskuse, i přihlášek a celé databáze) nalezena, odstranění postupuje, důležité části už fungují. Za problémy se omlouváme, naše úžasná kabelovka nám trochu zkomplikovala život. Kdyby ještě nastal nějaký problém, ozvěte se na mail

6.5. Byli jsme napadeni!
Bohužel stále pátráme, co se stalo, vypadá to na nějaký hackerský útok. Diskuse na hlavní stránce i tady na fanklubu byla překryty falešnou stránkou spamerů. Na hlavní stránce už je proto diskuse vyměněna za novou. Budeme se snažit staré příspěvky dostat z databáze a někam zaaarchivovat ke čtení. Tady na fanklubu se zatím rozhodujeme, jestli se povede zachránit starou diskusi nebo také zavedeme novou. Prosíme o strpení.

6.4. Perličky
Jak již byla Gábina podotkla v diskusi, perličky z loňské Bělice jsou na světě a najdete je tradičně v členské sekci.

28.2. Kalendář
Pozor, novinka!
Pro vaši lepší orientaci bude k dispozici kalendář, ve kterém najdete termíny koncertů obou kapel a navíc akce fanklubu - různé srazy i minisrazy a jiná zajímavá data.
Nejbližší 3 termíny naleznete také v minikalendáři v levém sloupci.
A v neposlední řadě bych zmínila, že již po slabém půlroce jsem konečně dodala i popis a foto ze srazu na Bělici, pokud by to ještě někoho zajímalo. Slibuju, že příště se budu snažit o daleko rychlejší zpracování.

27.1. Malostranská beseda ještě jednou
Místa v Besedě se nám začínají pomalu plnit. Vypadá to, že se nás sejde celkem hodně, už máme od vás 35 objednávek na lístky. Koncert při příležitosti znovuotevření Malostranské besedy a návratu kapely na tradiční místo se koná 9.3.2010 v 20:30 hod. Upozorňujeme, že do konce tohoto týdne přijímáme objednávky na vstupenky na email. Po tomto datu si je budete moci zajistit samostatně v síti Ticketsream. Vstupenky stojí 160,- Kč.
Vaši LPG.

20.1. Malostranská beseda
Ahoj, fanklubáci, už jste info dostávali mailem, ale pro jistotu ještě jednou i tady:
Jak jistě víte, po více než 3 letech rekonstrukce se chystá znovuotevření legendární Malostranské besedy a napadlo nás, že bychom se mohli u této příležitosti sejít na koncertě naší oblíbené kapely - 9.3. 20:30.
Od pořadatele máme přislíbenou spolupráci při hromadné objednávce lístků. Zatím ale neznáme přesnou cenu vstupenek.
Do konce ledna bychom potřebovali vědět, jestli se chcete akce zúčastnit. Odepište prosím na email a během února dostanete informace o ceně a způsobu distribuce.
Jinak se těšíme na další shledání s Vámi.
Zdraví LPG

PF 2010 1.1.2010 PF a Telč
Pozdrav jste dostali všichni poštou, ale ještě jednou i tady přejeme všem fanklubákům i dalším příznivcům kapely hodně hezkých zážitků v novém roce, dostatek koncertů i setkání.
Jedno takové se tradičně uskutečnilo na zakončení roku v Telči v rámci Vánočních prázdnin. Naševaše oblíbená kapela měla vyprodáno během necelého týdne. Přesto i ti, co se ozvali na poslední chvíli a sháněli lístky, se nakonec Gábininým přičiněním na koncert dostali - zřejmě je Gabča tak trochu kouzelník. Po koncertě jsme v hojném počtu poseděli u Zachariáše a přes původní tvrzení personálu, že hospoda je do 22:00 a nechají nás maximálně o hoďku dýl, rozcházeli jsme se ve veselé náladě kolem půl druhé. Něco málo fotodokumentace bude v dohledné době - kdo máte vhodné záběry, zasílejte na mail, ať nemusím vybírat jen z vlastních zásob.

18.10. změna
Jak jste asi zjistili, trochu se změnil design stránek. Rovnou přiznávám, že to není zrovna moje zásluha. :-) Ale nějaký malý podíl na tom mám, a hlavně do budoucna ještě budu muset mít. Takže pokud najdete drobné chybky či nesrovnalosti, nebo nějaké ne zcela fungující části, prosím, nahlašte mi to co nejdřív, ať můžu sjednat nápravu - sem na mail.

18.10. sraz - jak bylo?
Sraz máme už delší dobu za sebou, pár fotografů už fotky dodalo. Než vznikne komplexní popis událostí a nějaká výběrová fotogalerie, nabízíme alespoň něco málo z dění na členské stránce - tentokrát zejména pro ty, co se nemohli účastnit.

28.8. sraz
Blíží se termín všemi očekávaného srazu fanklubu. Nejpozději do konce příštího týdne (4.9.) by všichni platní členové měli obdržet poštou pozvánku. Pokud se tak nestane, hlaste se. Zatím jako ochutnávku pro příští a připomínku minulého zpracovala Gábina loňské perličky, najdete je v sekci pro členy..

4.8. Žalmanův folkový Kyjov
Opět se po roce blíží festival, na který jste srdečně zváni. A opět, jako tradičně, členové mají po předložení fanklubácké průkazky slevněné vstupné 100 Kč.
Program máte tady, ať si to můžete v klidu rozmyslet a nejlépe, samozřejmě, přijet:

29.6. DVD Vletice
Pro skalní fanoušky jistě nic objevného, jelikož asi všichni máte doma CD Mezi kameny, v kterém je DVD přiloženo. Ale pokud náhodou ne, nebo pokud chcete za levno potěšit či přilákat k poslechu kapely své známé: 27.6. vyšlo DVD Koncert ranč Vletice - téměř přesně na 5. výročí ode dne konání koncertu, to je hezké, ne?
DVD se prodává normálně na stáncích a v hypermarketech, jak bývá zvykem, za 50 Kč, no nekupte to!:-) Třeba je to dobrá cesta, jak získat pro našivaši kapelu další davy fanoušků.

pár zpráv
Pokud se vám zdálo, že tady ty Velikonoce strašily příliš dlouho, omlouvám se. Sešlo se víc faktorů: nedostatek času a naopak nadbytek virů. Snad už bude vše v pořádku.
Nejdříve tedy ještě jednou výsledky ankety, i když aktivním členům byly rozeslány mailem:
Fanklubáci svými hlasy doporučili do Telče brněnskou kapelu Pocity, na dalších medailových místech se umístily Marien s EpyDeMyí.
Co se týče losování o ceny, loterijní komise ve složení Pavel N., Gábina J., Džejn N., Petr D.a Petr J. vytáhla 26.4. z osudí následovné výsledky:
1. místo: Dva hrníčky + 2 lístky do Telče na koncert Žalmana získává Pavel Č.
2. místo: Dva hrníčky + 2 lístky do Kyjova vyhrává Honza Š.
3. místo: Dva hrníčky dostává Jitka D.
Výherci byli včas informováni mailem předsedou.

Dvorní fotograf Standa změnil svou adresu pro stránku s žalmaními fotkami, nyní je hezčí a přehlednější, klidně si ji prohlížejte. Ovšem nadále moc nedoporučuju prohlížet mé fotky, tam se na celkovém odstranění virů teprve pracuje.
Pro členy přidáno zatím alespoň malé info, v brzké době se vynasnažím dodat více věcí, co jsou ve skluzu.

veselé velikonoce
Přejeme všem fanklubákům i dalším příznivcům kapely krásné svátky jara, prožité v příjemné pohodě. A nezapomeňte na naši anketu o ceny (info níže), zbývá posledních pár dnů!

anketa o ceny
Blíží se sezóna letních festivalů a ve spolupráci s kapelou jsme pro Vás připravili malou výherní anketu. Každoročně se v Telči koná, na přelomu července a srpna, jeden z našich nejkrásnějších festivalů Prázdniny v Telči. Hlavní kapela si ve spolupráci s dramaturgem festivalu Milanem Medvědem Kolářem vybere hosta svého večerního koncertu.
Pravidelně se této akce účastní i naše oblíbená kapela. Letos nás Žalman požádal o spolupráci při výběru vhodných hostů. Tak se ,prosím, zamyslete a zkuste navrhnout, kdo by se Vám na společném koncertu líbil. V loňském roce se kromě skupiny Žalman a spol. zúčastnilo trio Žalman, Jíšová, Hlaváč a skupina Pavlína Jíšová a přátelé.
Letos to klidně může být kdokoliv jiný, třeba i začínající nebo méně známá kapela či písničkář. Své náměty posílejte na mail nejpozději do 15.4.2009. Došlé náměty sečteme a pošleme Žalmanovi.
A abychom Vás trošku motivovali, všichni, kteří se ankety zúčastní, budou zařazeni do slosování o věcné ceny.

a ještě jednou hlasování
Zákolníček sice z hitparády Proglasu vypadl, ale v Jedničce radia Folk postoupil do semifinále.
Jelikož fanoušci Boba a Bobků budou asi velice aktivní, chtělo by to zvýšit hlasovací úsilí, jinak nás převálcují. Takže zkuste, kdo můžete, případně i ti, co normálně nehlasují, sem - tam kliknout (v levém sloupci pod názvem Anketa). Nejlépe každou hodinu. :-) až do neděle 15.3. 12:00.

hlasování 3 a heslo
Zákolníček si v Proglasu nepatrně polepšil, je na 7. místě, takže bychom mohli ještě trochu zatlačit. ;-). Podrobnosti k hitparádě máte tady, poslechnout si ji můžete na netu, hlasujeme do pátku 6.3. do 12:00 (raději dřív).
Stejná písnička soutěží také v Jedničce radia Folk. Tady se dá hlasovat každou hodinu od pondělního večera až do neděle 12:00, tak kdo máte chvilku, sem - tam klikněte (v levém sloupci pod názvem Anketa).
A jinak, jak jste jistě zaznamenali, na hlavní žalmaní stránce se změnila úvodní fotka, ale taky jsou vyměměné fotky u jednotlivých členů, některé vážně stojí za to!
Aby těch novinek nebylo málo, dnes odpoledne jsem vyměnila heslo na členskou stránku. Do večera bude všem platným členům rozesláno. Pokud ho tedy nejpozději zítra nebudete mít v mailu, hlaste se u mne.

hlasování 2
Po prvním týdnu se Zákolníček umístil s bídou na 9., tj. posledním postupovém místě. Tak co s tím uděláme? Podrobnosti k hitparádě máte v minulém odstavci, hlasujeme do pátku 27.2. do 12:00 (raději dřív).
Stejná písnička byla nasazena také do Jedničky radia Folk. Tady se dá hlasovat každou hodinu až do neděle 12:00. Vtipálky, co pokusničí s roboty, prosíme, aby se hlasování zdrželi.

letos ještě nebylo hlasování :-)
je načase začít. Jak jste už mohli číst od Pavla Č. v diskusi, opět bylo do hitparády Kolem se toč na Proglasu nasazeno album Mezi kameny. Momentálně soutěží písnička Zákolníček. Zkusme to tentokrát vydržet a hlasovat pro ni déle než jen 1. týden... Hitparádu si můžete poslechnout ještě v pondělí 16:55, ale na netu vlastně kdykoliv. A hlasuje se do pátku 20.2. do 12:00, na adresu, tak pojďme do toho! Nezapomeňte, hlasovat je nutno pro 3 písničky (pravidla najdete v odkazu uvedeném na začátku).

na Nový rok do Telče jen krok
aneb, sešlo se nás tam poměrně hodně a letos bylo opravdu důvodů dost. Kromě tradičního koncertu našívaší kapely s informacemi, kdo kolik dostal od Ježíška navigací a proč Jindřiška dostala nářadí (růžové), proběhl ještě poslední křest CD. Při této příležitosti kapela přímo na pódiu popřála Gábině k třicetinám a předala dort a kytici. Pod pódiem či na jiných místech předali dárky další a Gábina roznášela jídlo a pití a kapela (kromě Žalman, který musel nutně domů) samozřejmě pokračovala v hraní neoficiálně, ale o to srdečněji a na přání a pochopitelně za přispění mnoha dalších. Účastnili se i naši "chalupníci" Kutišovic, což nás moc potěšilo. Někteří vydrželi hrát a pít a zpívat až do rána, proto jsme si říkali, že druhý večer s menším zbytkem fanklubu už jen decentně posedíme před odjezdem. Chyba lávky! Z konceptu nás drobně vyvedli Jitka s Tondou. Možná už jste to někteří četli v Tomášově reportáži na Folktime, ti dva se zrovna vzali, to také nešlo neoslavit! Ještě jednou jim přejeme hodně společného štěstí i krásných společných zážitků s fanklubem, kapelou i soukromě. Fotodokumentace zatím skromná, já jsem své ještě nestihla dodělat a nikdo nic dalšího nedodal, pokud někdo máte nějaké hezké záběry, sem s nimi. :-)
Nezapomeňte nakouknout i do členské sekce, ale rychle, než zas změním heslo!;-)

krásné svátky
všem fanklubákům i příznivcům kapely, vše nejlepší do nového roku a hodně hezkých zážitků s dobrou muzikou.

vím, už je to fádní, ale - hlasování
Opět se to těsně nepovedlo, takže máme poslední šanci! Pojďte do toho, klikáme, ať se písnička Bývalá zem dostane do semifinále. Takže hlasujte do 18. kola hitparády Jednička Radia Folk, které má premiéru v pondělí a pak denně reprízu, bližší info o vysílání zde, pravidla soutěže tady. K hlasování si sjeďte o kousek níž, je to vlevo pod názvem anketa. Můžete hlasovat každou hodinu až do neděle 12:00.
Kromě toho můžete hlasovat i do hitparády Na moll, kde se Rodičové tyranové umístili na 3. místě. Kladem je, že se chytli, teď by to chtělo posunout o stupínek či dva výš.:-)

hlasování 3
No, minule se to sice nepovedlo, ale když trochu zintenzivníme klikání, můžeme dostat písničku Bývalá zem do semifinále tento týden. Takže hlasujte do 17. kola hitparády Jednička Radia Folk, které má premiéru v pondělí a pak denně reprízu, bližší info o vysílání zde, pravidla soutěže tady. K hlasování si sjeďte o kousek níž, je to vlevo pod názvem anketa. Můžete hlasovat každou hodinu až do neděle 12:00. Počkejte si, až tam bude to 17. kolo, pravděpodobně někdy dnes (tj. v pondělí) večer.

hlasování 2
Ne, do Na moll momentálně nehlasujte, to si necháme na Mikuláše (doufám). Ale jak jste jistě četli od našeho informačního mluvčího zpravodajské služby zaměřené na ŽaS Pavla Č:-) v diskusi, můžeme hlasovat do hitparády Jednička Radia Folk, která má premiéru v pondělí a pak denně reprízu, bližší info zde. K hlasování si sjeďte kousek níž, je to vlevo pod názvem anketa. Můžete hlasovat každou hodinu až do neděle 12:00.

hlasování
Jistě jste na hlavní stránce zaregistrovali, že se tento týden vysílal další díl magazínu Na moll, tentokrát i s účinkováním Žalmana a Spolu. Zároveň to znamená, že můžete do pořadu hlasovat pro některou z odehraných písní. Demokraticky bych navrhla Rodičové tyranové, ta by mohla zabodovat. Hlasy posílejte do 21.11.. Bližší info zde. A kdo jste neviděli, alespoň v malém se můžete podívat tady.
Komu je jedno hlasování málo, může se též realizovat v anketě ČESKÝ SLAVÍK, ať už přímo na webu nebo pomocí SMS.
Tady sice je šance na úspěch asi trošku menší, ale zas můžete třeba vyhrát zájezd na Floridu, to za pokus stojí:-)

zprávy pro Brňáky, ale i ostatní
Kdo má možnost se v pondělí 20.10. vyskytovat v Brně a najde si čas a chuť, v 18:45 sraz před Českou televizí, Běhounská 18 - můžete být klidně na mol - tedy pardon, Na moll se bude natáčet s našívaší oblíbenou kapelou, přijďte je podpořit.
A zmíněný slovní popis od Tomáše pro ty, co ho ještě nenašli: Napíšeš o tom? To se snad už ani nemusím snažit, stejně by to lepší nebylo.:-)

fotky a jiné
Jak už víte od našeho informačního mluvčího zpravodajské služby zaměřené na ŽaS Pavla Č, Bílé husy z hitparády Proglasu vypadly.
Aby tady nenastalo mrtvo, dodávám zatím alespoň fotodokumentaci ze srazu. Slovní popis snad také někdy bude. ;-) Sraz 26. - 28.9.2008 v Kališti u Humpolce - Chalupa na Bělici

co nového?
Jak už jste asi četli v diskusi od Pavla Č, Bílé husy si jen malinko polepšily z 7. na 6. místo, měli bychom s tím hlasováním trošku přidat!
Článek z iDNES už je i v archivu na hlavní stránce, ale pokud někdo narazíte na další články, klidně je dodejte, ať si je přečtou všichni.
Co se týče fotek ze srazu, zatím mi dorazily jen od Martina, takže pokud ještě někdo máte něco zajímavého, pošlete na mail, ať můžu udělat nějaký albumek pro zúčastněné pro vzpomínku i nepřítomné pro představu, co se dělo.

sraz a další
Už máme po, doufám, že se tam všem líbilo stejně moc jako nám. Osazenstvo chalupy opět bez chyby, obsluha víc než vzorná a ceny víc než mírné, jídla a pití nepočítaně, zkrátka vše na jedničku a medaili. Kapela nás tentokrát v plném počtu bavila a těsila už od pátku neúnavně, za což jim patří též velký dík. A v neposlední řadě díky všem, co dorazili a tvořili krásnou atmosféru. Zvlášní poklona Gábině, která opět objednala bezvadné počasí - nikdo nechápe, jak to dělá. :-) Sice máme pár foteček, ale kdo máte nějaké hezké záběry, klidně pošlete na mail, ať výběr není jednostranný.
Než bude podrobnější reportáž s fotkami či perličkami, nabízíme pro členy alespoň ty perly loňské.
Co se týče hitparády, Bílé husy klesly ze 4. na 7. místo, měli bychom s tím něco udělat! :-)

sraz je za dveřmi
Rok se s rokem sešel a opět je tady fanklubácký sraz. Proběhne tento víkend 26.-28.9. již tradičně na Chalupě na Bělici v Kališti u Humpolce. Doufáme, že nám vyjde počasí a už se moc těšíme na vás všechny. Letos opět je co slavit a navíc máme i koncert a křest, takže zážitků bude jistě víc než dost.

hitparáda a vše další
V hitparádě Kolem se toč na Proglasu soutěží písnička Bílé husy z nového alba Mezi kameny. Po prvním týdnu je těsně pod stupínky vítězů, takže v rámci chystání na sraz nezapomeňte zas na hlasování. Máte zároveň i možnost vyhrát nové CD, pokud jste si ho ještě nestihli koupit. Nezapomeňte, hlasovat se musí pro 3 písničky a to vždy do pátečního poledne.
Kdo z nějakého důvodu na sraz nejedete, můžete si kapelu připomenout alespoň na vlnách rozhlasu. V pořadu Českobudějovického rozhlasu Folková jíška Pavlíny Jíšové, který se vysílá vždy v sobotu 13:30 a repríza v úterý 8:00, je vždy poslední týden v měsíci hostem Žalman a na Proglasu taktéž v sobotu 27.9., ale od 19.15 (takže to v pohodě stíháte) a reprízu pak v úterý v 16.55 opakování profilu Žalmanova spolu z loňského roku.

sraz a Všechnopárty
Koncem srpna byly všem aktivním platícím členům rozeslány pozvánky na sraz. Seznam přihlášených se již utešeně plní. Kdyby přesto někdo pozvánku nedostal, hlaste se o propozice u Pavla anebo pokud si to pamatujete od loňska a víte, že jet určitě chcete, rovnou se nahlašte Gábině, míst pod střechou ubývá a kdo dřív přijde...
Pokud jste nestihli v televizi Žalmanovo účinkování ve Všechnopárty,můžete si ho pustit z webu České televize. Myslím, že se povídání povedlo na jedničku. :-)

Žalman v médiích
Že si můžete v úterý a v noci z pátku na sobotu pustit TV, to jste jistě četli na hlavní stránce. Jen přidávám, že kdo nekupujete Folk & Country pravidelně, teď to napravte, protože v zářijovém čísle vyšel velký rozhovor se Žalmanem (na str. 8-9) o všem možném od jeho počátků až po poslední desku.
Ještě ke Kyjovu, kdo chcete, můžete mrknout na fotky z mé amatérské dílny. Omluvte sníženou kvalitu fotografa. :-) To jen, abyste do příště věděli, že je lepší tam jet a vidět (hlavně slyšet) vše naživo.

Žalmanův folkový Kyjov
Tradiční festival Žalmanův folkový Kyjov je za dveřmi. I když už to členové dostali před prázdninami mailem, připomínám ho raději ještě jednou. Letos se koná 16.8. a bude věnován 40 letům Žalmanovy pěvecké kariéry, takže Žalman se tam bude vyskytovat vícekrát. Program máte tady: http://www.uap.cz/kyjov/2008/2008.html Tradičně máme přislíbenou fanklubáckou slevu - tj vstupenka za 100 Kč po předložení průkazky. Komu se i tato cena zdá vysoká, může si zkusit tento týden (do 8.8. 12:00) vyhrát lístky v hitparádě Kolem se toč na Proglasu, jak už správně podotkl Pavel Č. v diskusi. Věřím, že se v Kyjově sejdeme v hojném počtu - případně se zas můžete hlásit v diskusi, kdo se chystá.

opět Folková Jíška
V pořadu Českobudějovického rozhlasu Folková jíška Pavlíny Jíšové, který se vysílá vždy v sobotu 13:30 a repríza v úterý 8:00, je vždy poslední týden v měsíci hostem Žalman, který letos slaví 40 let účinkování na pódiích a pořad je věnovaný mapování jeho kariéry a vzpomínkám na všechna ta léta hraní. Samozřejmě můžete Folkovou jíšku poslouchat i v jiných týdnech, bývají tam zajímavé informace a hezké písničky, ale ty čtvrté (případně páté) soboty v měsíci si nenechte ujít. Od dubna se dá najít i dodatečně na internetu, nemusíte být ve střehu:-)

hitparáda
V hitparádě Kolem se toč na Proglasu soutěžila písnička Jsi-li sám. Po prvním kole se umístila na 2. místě, ale bohužel hned v dalším vypadla. Snad příště, jestli třeba za nějakou dobu bude nasazena i nějaká píseň z nové desky, která by zanedlouho měla vyjít, se udrží déle. Můžete pak k tomu taky přispět, budete-li chtít.

anketa
Už dlouho jsme neměli žádnou anketu, takže doufám, že se nějak vyjádříte. :-)
Nedávno se ke mně dostal zajímavý názor, že ta fanklubácká diskuse je už dost ujetá a o ničem a že by měla být pokud možno o kapele či fanklubu, ne jen výkřiky do tmy, že dlouho nikdo nic nenapsal a kdo se chystá na dovolenou či do hospody. A že se stejně vykecávají pořád stejní lidé. Takže by mě zajímal názor všech fanklubáků, protože diskuse by měla sloužit všem. Dejte vědět, jestli vám to v této podobě vyhovuje či ne, případně kam by to mělo směřovat. Původně se zdejší diskuse zakládala kvůli tomu, ať s "nekapelními" věcmi nezdržujem na té hlavní, a do hlavičky jsem napsala, že může být o čemkoliv. Taky jsem žádné příspěvky ani pisatele nevyhazovala, ani fandy Ewy Farne, jen evidentní spamy a sprosťárny. Ovšem pokud by to většině vadilo, je čas na změnu. :-) Můžete se k tomu vyjádřit kromě ankety samozřejmě taky přímo v diskusi či na mailu.

kulaté přání
Zakončíme sváteční týden. Tentokrát přeje fanklub vše nejlepší ke krásným 5O. narozeninám našemuvašemu nejoblíbenějšímu nebavičovi Petrovi, ať se mu vše daří ještě hodně dalších let.

veselé velikonoce
Všem fanklubákům i členům kapely přejeme hezké prožití svátků jara (i když to venku chvílemi spíš vypadá, že přijdou Vánoce). Pohodu, sluníčko a teplíčko, ať už brzy můžeme vyrazit do přírody a za písničkami.

přání
Žalmanovi k dnešním narozeninám přeje fanklub vše nejlepší, hodně krásných písniček a koncertů, i toho obyčejného lidského štěstí a zdraví.

nové heslo
Aktivním řádným členům byl rozeslán mail obsahující nové heslo pro vstup na členskou stránku fanklubu. Omylem jsem ho poslala z jiné než fanklubácké adresy, ale podle jména mě snad poznáte.:-) Pokud vám nedopatřením nepřišel, přihlašte se u mne na mail, nebo ICQ, telefon... co najdete v kontaktech, ať to napravíme. Už teď mi to vrátilo Janu M., Laďku B. a Pavla D., pokud používáte jiný mail, zašlete mi ho.

Folková Jíška
V pořadu Českobudějovického rozhlasu Folková jíška Pavlíny Jíšové, který se vysílá vždy v sobotu 13:30 a repríza v úterý 8:00, je vždy poslední týden v měsíci hostem Žalman, který letos slaví 40 let účinkování na pódiích a pořad je věnovaný mapování jeho kariéry a vzpomínkám na všechna ta léta hraní. Samozřejmě můžete Folkovou jíšku poslouchat i v jiných týdnech, bývají tam zajímavé informace a hezké písničky, ale ty čtvrté (případně páté) soboty v měsíci si nenechte ujít. Tolik pro vysvětlení Pavlovi Č i jiným zájemcům.:-)

miltimediální mix
Dnes to bude z každého rožku trošku. :- )
Když už jsme u těch CD, asi to bude vypadat trochu jako s křížkem po funuse, ale CD Vánoční koledy vyšlo u vydavatelství Good Day Records relativně těsně před Vánocemi, takže byste to pod stromeček už nejspíš nestihli, ale kdo je připraven, není překvapen, můžete se předzásobit na ty další. Nebojte, nejsou to zas ty stokrát všude omílané, ale zcela nové. Všechny složil bluegrassák Petr Kůs a nazpívala je zpousta známých folkáčů včetně členů našívaší oblíbené kapely - to možná stojí za úvahu. Navíc pomůžete dobré věci, polovina výtěžku z prodeje tohoto titulu půjde na charitativní účel - pomůcky do školy pro postižené děti.
V pořadu Českobudějovického rozhlasu Folková jíška Pavlíny Jíšové, který se vysílá vždy v sobotu 13:30 a repríza v úterý 8:00, bude příště, tj. 26.1. a 29.1. hostem Žalman a Pavlína pravila, že si to nemáte nechat ujít. :-)
Jelikož už nikdo další nic neposílá, vyrobila jsem konečně album z telčského minisrazu, kde se nás celkem dost sešlo na koncertu i následném posezení. Toto bylo zároveň i oslavou narozenin a rozlučkou s Františkem Linhárkem, který už sice letos není manažerem kapely, ale přesto nám i nadále přislíbil slevy na CD i na Žalmanův folkový Kyjov (letos bude 16.8.). Pokud se vám těch fotek zdá málo ;-), můžete nakouknout kromě už zmíněného Franty Bureše ještě do alb u Štěpánků a u mne. Pokud máte ještě někdo něco dalšího a chcete přidat, klidně pošlete fotky nebo odkaz, něco s tím provedem.
Přibyly i starší fotky z koncertu v Brně 25.10.2006 od naší nově přihlášené členky Markéty.

CD
Relativně nenápadně a v tichosti vyšla loni 12.11. u Universalu kompilace s názvem Všech vandráků múza. Výběr ještě trochu jiný než třeba "Ryby" nebo dvojCD sice pro ty, co už doma všechno mají, nenabízí nic nového, ale možná někomu zrovna chybí jedna či více z písní: 1. Všech vandráků múza, 2. Ho ho Watanay, 3. Kdyby tady byla taková panenka, 4. Ranní session s Beaujolais, 5. Píseň malých pěšáků, 6. Rána v trávě, 7. Až mně bude, 8. Já bych se v kočárku vozil, 9. Krásnou Pálavou, 10. Nápis na šítu domu, 11. Tulácká ukolébavka, 12. Svatá Kateřina, 13. Damián, 14. Má lejdy je víno, 15. Kóta, 16. Jdem zpátky do lesů, 17. Barevný šál, 18. Divokej horskej tymián, 19. Nezacházej slunce, 20. Má panenko. Výčet pochází ze serveru Audio3.cz - asi jediní, kdo ho uvádějí (snad je to dobře). V internetových ochodech se většinou vyskytuje v cenách 119 - 129 Kč. Jen a i-legalne je za 249, což tak trochu nechápu. :-) Ale zas si tam můžete objednat třeba právě jen tu "vaši" chybějící.

vánoční Telč
Zřejmě všichni postřehli, že proběhly tradiční Vánoční prázdniny v Telči. Na koncertu naší oblíbené kapely se nás sešlo opravdu dost, takže poté nebyl problém posedět na minisrazu a zabrat dvě třetiny sklepního prostoru. :-) Něco z koncertu i dění můžete zahlédnout na fotkách jednoho aktivního tampřítomného pana fotografa. Kdo z účastníků by chtěl a mohl, zašlete i své fotky ke mně na mail, ať si zas můžem udělat malou galerii. Podrobný popis by byl asi zbytečný, zmínka je i na hlavní stránce. Žádný oficiální program (kromě koncertu, samozřejmě) se nekonal, prostě se tam jedlo, pilo, zpívalo i povídalo až do ranních hodin, někteří se sešli na koncertě už i předešlý den a někteří vytrvali i do Nového roku. V Telči je zkrátka fajn, zkuste to někdy i vy ostatní.

doplňky na stránce
Pokud náhodou ještě opravdu někdo čekal na popis srazu ze září, s hlubokou omluvou za velké zpoždění dodávám do sekce Srazy. Po tak dlouhé době už asi vzpomínky nebudou nejvěrnější, takže pokud někoho napadne, co tam chybí, nebo zjistí, že něco bylo jinak, klidně to nahlašte, opravím.
Rovněž s obrovským zpožděním máte dáreček v členské sekci.

Telč
Opět jsou za dveřmi Vánoční prázdniny v Telči a s nimi nabízený Minisraz. Text byl rozeslán mailem, tady si ho můžete přečíst také - pro případ, že se někomu mail ztratil. Hlaste se, těšíme se na vás.

Hřiště 7
Pokud se vám v neděli poránu nechce spát nebo máte malé děti, které se stejně dívají, 9.12. od 7:30 na ČT1 se bude vysílat pořad, ve kterém můžete opět vidět našivaši oblíbenou kapelu včetně Kiokény. Co budou hrát si klidně tipněte. :-) Pořad ještě opakují 11.12. od 13:35 na ČT2.

Jak se vám líbí
Radio Proglas odvysílalo 27.11. 19:15 pořad Jak se vám líbí s Petrem Novotným. Kdo jste nestihli a chtěli slyšet, máte možnost pustit si ho z jejich archivu .

fotky ze srazu 2007
Aby to nevypadalo, že se nic neděje, nabízím první verzi fotogalerie ze srazu. Nemusí být konečná, pokud ještě někdo máte nějaké jiné a zajímavé fotky (nebo třeba podobné v lepší kvalitě) a chtete se podělit s ostatními, posílejte na mail, není problém je přidat. Všem, co ty své už poslali, děkuji i za ostatní členy, kteří se jistě rádi podívají.

last minute upozornění
Jelikož Česká televize už nemá prachy na natáčení nových pořadů, objevuje se spousta repríz. Tentokrát došlo na pořad Uprostřed běhu z roku 2001 - Pavel Žalman Lohonka o sobě, hudbě a životě (takže to není ten loňský k šedesátce, ale zjevně k pětapadesátinám). Kdo stihnete, dávají to 2.10. 23:20 na ČT1, opakování pak 5.10. 1:35 na ČT1 a 9.10. 5:30 na ČT2.

sraz "na houby"
Zatím jenom krátce: Na víkendovém srazu jsme se sešli v dostatečném počtu, i když první podzimní nachlazení a chřipky několika lidem na poslední chvíli příjezd překazili. Detailní zpravodajství pro účastníky i ostatní, včetně fotek, bude následovat, jen co se trošku vzpamatuju a dorazí přiměřený vzorek - tedy bych chtěla poprosit, kdo chcete dodat fotečky do fotogalerie, posílejte na tatranka.zalmanklub@seznam.cz. Taky budeme rádi, jestli se přihlásí někdo s videozáznamem, i když mám pocit, že kameramanů se letos moc nevyskytovalo.
Poděkování patří všem přítomným: fanklubákům i kamarádům, ale hlavně kapele za účast a hezké hraní. No a speciální vyznamenání by zasloužil personál chalupy - za veškerou péči a nepřekonatelně skvělé jídlo v neuvěřitelně nízkých cenách a vysokém množství a za celkovou pohodu. Už se zas těšíme na příště. Jo, houby... těch bylo!!!

sraz fanklubu je tady
Už je to tady, tento víkend 28.-30.9. se uskuteční opět na Chalupě na Bělici v Kališti u Humpolce velký sraz fanklubu. Doufáme, že nám vyjde počasí a všichni už se moc těšíme na vás všechny, co přijedete a hlavně na kapelu a hezké písničky, ale i všechny další zážitky. Zpravodajství pro zúčastněné a hlavně pro ty, co nemohli, se také budeme snažit brzy dodat.

Újezdské Babí léto
Žalman byl jmenován VIP osobností XV ročníku festivalu a byl proto viděn v průběhu odpoledne a večera na pódiu několikrát, jak jste si už asi přečetli na hlavní stránce i v Gábinině poznámce v diskusi. Hned po úvodní kapele dostal prostor v samostatném půlhodinovém bloku, pak byl ještě několikrát pozván na písničku mezi jednotlivými kapelami a též obdržel dárek - termoláhev se speciálním zakončením - golfovým míčkem. Láhev byla ovšem bohužel prázdná, což bylo z pódia ihned okomentováno, že na jižní Moravě by se to stát nemohlo. Pak jsme se ho ještě dočkali ve vystoupení s Pavlínou Jíšovou a Tondou Hlaváčem, kteréžto uskupení místní organizátoři pojmenovali Praspol a, pochopitelně, po setmění i s našívaší oblíbenou kapelou. Nějaké fotky z koncertu si můžete prohlédnout u mne a také Gábina vám nabízí pár momentek z dění se svými vtipnými komentáři. Zároveň jsem trochu upravila stránku s koncertními fotkami, aby tam nebylo zbytečně moc odkazů.

sraz fanklubu
Podzim se pomalu blíží a s ním i velký fanklubácký sraz. Místo i termín budou v podstatě stejné jako loni a letos máme výhodu, že nám krásně vyšel svátek v pátek, takže můžete přijíždět už během dne. Jelikož se množí dotazy, rezervujte si raději hned termín 28.-30.9., Na Bělici jsme očekáváni a další podrobnosti se dozvíte v rozeslaných dopisech asi tak za měsíc. Už se těšíme a doufáme, že vy taky.

Žalmanův folkový Kyjov týden poté
Festival se povedl, pršelo jen chvíli, oba křty proběhly v naprosté pohodě, zvláště u toho druhého jsme se nasmáli, když v písničce Hraje muzika se k rapování Aleše Macků přidalo i duo Novotný - Haf. Mohli jste je zahlídnout na fotkách z odkazů v diskusi, další jsou ještě také přidány do fotogalerie, kterou jsem konečně doplnila i o ostatní fotky, postupně zasílané a zatím zobrazované jen tady v Infostránce. Nové CD Hlína, barvy a slova se prodává, můžete ho zakoupit na koncertech nebo objednat u agentury na dobírku (je to až ke konci stránky).

Žalmanův folkový Kyjov
Opět se blíží tradiční domovský festival našívaší oblíbené kapely, tentokrát v netradičním termínu 28.7.. Podrobnosti o programu najdete na stránkách agentury UAP. Fanklubáci (kteří zaplatili příspěvek nejméně v roce 2006) mají klasicky vstup za 100 Kč (normálně 150), takže si nezapomeňte průkazku. Jak vidíte z programu, proběhne tam i křest CD Hlína, barvy a slova, na kterém se z největší části podílel Petr Novotný a účinkují tam i další členové kapely. Toto CD bude přímo na festivalu k dostání za 100 Kč, jinak pak za 200, čili další výrazná úspora pro zájemce, takže neváhejte, kdo máte zájem, sejdeme se v Kyjově. Pozor, dle posledních informací je stanování na koupališti povoleno, takže se nemusíte bát, že by nebylo kam hlavu složit. Jen auta budou muset zůstat venku před branou.

kolínský Ostrov
Než budeme mít zas nějaké foto z koncertů našívaší oblíbené kapely, nabízím prozatím tři fotky , které dodal náš nový člen Jarda z festivalu Kolínský ostrov, konaného 2.6. 2007, kde Žalman vystupoval s Pavlínou Jíšovou a Tondou Hlaváčem.

Folk & Country podruhé
V červnovém čísle časopisu si nalistujte stranu 14 (nikoli 16, jak se snaží v obsahu zmást lidi) a můžete si přečíst hezký článek Milana Tesaře Opory hvězd o našemvašem oblíbeném nebavičovi Petrovi i s fotkou od naší pravidelné přispěvatelky Kačky.

Folkový kvítek
Jak jste si přečetli na hlavní stránce, Žalman zvítězil v internetovém hlasování O RYTÍŘE ČESKÉHO A MORAVSKÉHO FOLKU pro rok 2007. Od naší pravidelné zpravodajky Kačky Esserové tady máte fotky z koncertu i předání ceny. Co to bylo - netušíme, ale snad nám to někdo prozradí.:-)

Pokud vám to ještě nepřipadne moc passé, konečně dodávám své fotky z Flory a Studénky.

Lochotín
Z prvního květnového víkendu v Plzni, kde při pokusu o návrat legendy Porty vystupovali i - no, kdo asi? - tady máte tři fotky, které dodal Pavel.

Folk & Country
V květnovém čísle časopisu vyšla recenze Milana Tesaře na Zatracené písně - je i na netu, ale pokud si třeba odkládáte výstřižky článků či fotek, kupte si ho (jestli nejste pravidelnými odběrateli), najde se tam i něco málo fotek - nových i starých.

Flora Olomouc
Známá výstava květin se konala 19.-22.4. na výstavišti v Olomouci a v rámci ní probíhal festival Folk a country dny Kozla na Floře, kde v sobotu vystupovali i Žalman a Spol. Na fotky od Standy se můžete podívat už teď, další se zpracovávají.

Koncerty
Jistě jste (alespoň někteří) zaregistrovali, že Žalman občas pořádá i koncerty se svou historicky první sestavou, tj. Pavlínou Jíšovou a Tondou Hlaváčem. Pokud máte chuť zavzpomínat na staré časy nebo si poslechnout, jak jim to i dnes ladí, termíny se pravidelně aktualizují na stránkách Pavlíny Jíšové.

Pokud máte chuť, můžete se podívat i na pár fotek nevalné kvality z ostravského vystoupení na Tónech cest s Tempem di vlak. Sice to není zcela ono, vidět písničky nelze, ale pro představu či vzpomínku... A taky mi můžete dát vědět, jestli na ty fotky vidíte, protože já je mám doma světlé a v práci tmavé, takže nevím, které nastavení je správné.:-)

hitparáda
V prvním ročníku hitparády Jednička Radia Folk zvítězily Zatracený písně. Gratulujeme a zároveň děkujeme všem, kdo hlasovali.

V žebříčku Galahitparády radia Proglas za rok 2006 se písnička Ranní session s beaujolais umístila na 28. místě.

Jestli někdo ví ještě o nějaké další hitparádě, kam je potřeba pro kapelu hlasovat, dejte vědět.

diskuse
Jelikož poslední dobou je dobrým zvykem zasypávat všechny diskuse příšerným množstvím spamů, vymysleli jsme fintu. Drobný prográmek povolí jen vložení jednoho odkazu do každé zprávy. Pokud by tedy někdo z vás chtěl dát odkazů (třeba na nějaké fotky) více, musíte je rozepsat do více vzkazů.

minisraz v Telči
Krátce řečeno, akce se povedla, můžem si ji klidně za rok zopakovat, jestli bude zájem. Povídání o všem máte v sekci srazy. V sekci fotky najdete fotodokumentaci. V sekci Pro členy je i pár perliček.

neidentifikovatelné platby na účtu
Upozornění pro všechny, co se nově hlásí nebo i co jsou už stálými členy fanklubu!!!
Občas přibyde na účet příspěvek beze jména, členského čísla či jakéhokoliv identifikačního znaku. Tyhle platby pak nedokážeme přiřadit ke správným lidem a možná pak zbytečně čekáte na registrační doklady či opakovaně dostáváte výzvy k zaplacení. Takže komu se něco podobného stalo (nedostal kartičku nebo dostává výzvu a už platil), dejte nám, prosím, vědět, nejlépe s nějakým dokladem o zaplacení, ať můžeme problém napravit. A všechny ostatní, co se platit chystají, prosíme o zapsání jména, případně další identifikace do kolonky "Zpráva pro příjemce"

fotogalerie
Fotogalerie se už postupně tvoří. Kdokoli je ochoten přispět dalšími fotkami z různých koncertů, potěší nás všechny, myslím, že jich není nikdy dost. :-) Je jedno, jestli chcete
a) poslat jednotlivé fotky - tam bych prosila uvést odkud fotka pochází a jestli si přejete uvést jméno autora
b) nebo už máte vlastní alba a chcete je nechat prohlížet jako celek - v tom případě stačí poslat odkazy, já je uveřejním v sekci fotky.
Děkuji za spolupráci.

střípky
Pokud často cestujete a hledáte tipy na dobré jídlo v různých koutech republiky, zkuste Jelínkovu vilu ve Velkém Meziříčí. Jestli máte rádi ryby, můžete si zrovna dát kapra. Jestli ne, mají tam i jiná jídla.

Slyšeli jste už někdy o valašském království? Někteří určitě ano, jiní možná ne. Ale to je chyba, protože členové kapely jsou již dávno jeho občany. A od 13. srpna mají ve svém středu i lorda valašského parlamentu. :-)

Někteří stálí či hostující členové kapely si pořídili vlastní stránky. Můžete si průběžně počíst, co nového u Petra Novotného a u Kiokény.

Českobudějovický rozhlas vysílá pořad To já, písnička, který uvádí Žalman, vždy v sobotu 13:30 a reprízu v úterý 8:00.
Můžete si ho pustit i na internetu, pokud nejste přímo Jihočeši.

Od prosince 2004 do prosince 2005 vycházel v Portýru sloupek s názvem Žalmanovy žalmy.

Kdo poradí, co by se sem hodilo, nebo se chce o cokoliv podělit s ostatními - dojmy z koncertů , videa ze srazů... Ozvěte se, o co by byl zájem a kdo co může poskytnout.
Když každý něco přidá, budeme toho tady mít víc, stránka je naše, můžeme ji tvořit společně.

zpět na začátek textu